پیاده روی کن

پیاده روی بهترین و ساده ترین ورزش برای تمامی سنین است که تاثیر زیادی در بهبود روند زندگی و داشتن تناسب اندام افراد دارد. این ورزش که به صورت تک نفره و گروهی قابل انجام است روند درمان بسیاری از بیماری ها را تسریع می بخشد.

آیا از درد مفاصل، مشکلات قلبی، استرس، افسردگی و یا چاقی رنج می برید ؟ سپس سعی کنید تمام مشکلات سلامتی خود را با پیاده روی شکست دهید. چون پیاده روی به کاهش خطر همه بیماری های مزمن کمک می کند اما این تنها خواص و فواید پیاده رویاین ورزش ارزان و ساده نیست پس این بخش از سلامت نمناک را بخوانید تا در مورد فواید روزانه پیاده روی بدانید.

اصول پیاده روی

  1.  سرعت راه رفتن بايد آنقدر باشد كه فرد عرق كرده و ضربان قلب او در محدوده ضربان قلب هدف قرار گيرد. 
  2.  پياده روي بايد حداقل ۱۰ دقيقه به طور پيوسته ادامه يابد. قدم زدن با دوستان، همراه با خريد و تماشاي مغازه ها در حين قدم زدن و يا راه رفتن در خانه براي انجام كارهاي خانه را نمي توان فعاليت هوازي به منظور افزايش آمادگي قلبي تنفسي محسوب كرد. 
  3.  حتماً از كفش هاي مناسب و مخصوص پياده روي استفاده كنيد. در غير اين صورت، دچار آسيب هاي مختلف مي شويد كه شما را نه تنها از ادامه فعاليت باز خواهد داشت بلكه به زندگي عاديتان لطمه خواهد زد.
  4.  حالت بدن را حفظ كنيد، پشت صاف، شكم را تو كشيده و دست ها را در هنگام راه رفتن در جهت مخالف يكديگر به جلو و عقب حركت دهيد. با اين كار، ضمن اينكه كالري بيشتري مي سوزانيد، قسمت بالاي بدن شما نيز فعاليت خواهد داشت. 
  5.  براي راه رفتن از روش پاشنه – پنجه استفاده كنيد. ابتدا بايد پاشنه پاي جلو به زمين اصابت كند و بعد پنجه همان پا در هنگام بلند كردن پاي عقب، وقتي كه پاشنه از زمين بلند شد مختصري زانو را خم كنيد. شما بايد بتوانيد اين عمل را در عضلات ساق احساس كنيد. 
  6.  به خود فشار بيش از حد نياوريد و با سرعتي حركت كنيد كه هنگام راه رفتن به راحتي بتوانيد حرف بزنيد. 
  7.  پياده روي براي كسي كه سابقه فعاليت ورزشي ندارد، مي تواند سنگين محسوب شود.

افزایش خلاقیت از فواید پیاده روی:

 پیاده روی به افزایش خلاقیت کمک می کند. به آرام کردن اعصاب و مغز کمک می کند. زمانی که پیاده روی می کنید،. این کار به مغز کمک می کند که به طور استراتژیک و مرتب تری فکر کنید.


1 دیدگاه

لبه ی کیهان ما به چه شکل است ، آیا به پرتگاه می رسی ؟ - Javad Ansari · می 28, 2021 در 12:22 ب.ظ

[…] چطور است ؟ می تواند یک جسم سفت باشد یا یک پرتگاه به سوی کیهان دیگر […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *